رادیو جوان

تجلیل باشگاه رادیویی جوان از بانوی قصه گوی رادیو

مراسم بزرگداشت مريم نشيبا، گوينده پيشكسوت راديو روز دوم خرداد ماه در حالي برگزار شد كه او خودش از محتواي مراسم اطلاعي نداشت. به همين دليل زماني كه وارد سالن باشگاه راديویی جوان شد، اشك شوق در چشمانش حلقه زد و بشدت غافلگير شد. او خوشحال بود از اين كه مي‌ديد اهالي راديو زحمات قديمي‌هاي اين رسانه را فراموش نكرده‌اند.
در مراسم بزرگداشت مريم نشيبا، محمدحسين صوفي معاون صداي سازمان صداوسيما، بهنام احمدپور مدير راديو جوان حمیدرضا خزایی  قائم مقام معاون برنامه ریزی ونظارت سازمان صدا وسیما ، مصطفی رحماندوست شاعر کودک و نوجوان و خانواده و همكاران قديمي‌اش حضور داشتند.
مريم نشيبا كه بيش از 15 سال با برنامه «شب‌بخير كوچولو» خيلي از بچه‌ها و بزرگترها را هر شب ساعت 9 پاي راديو مي‌نشاند، در مراسم بزرگداشت خود تنها خواسته‌اش از معاونت صدا را پخش مجدد برنامه‌«شب‌بخير كوچولو» عنوان كرد. مادر قصه‌گوي بچه‌هاي ديروز مي‌خواهد براي بچه‌‌هاي امروز هم لالايي بخواند، نشيبا به عشق راديو زندگي كرد و زماني كه به مكان باشگاه راديويي جوان رسيد، به دليل ناآشنا بودن به اين مكان غافلگيري‌اش تشديد شد و وقتي همه راديويي‌هاي همكارش را ديد كه با همه مشغله كاري‌شان دور هم جمع شده‌اند تا از او تقدير كنند، با صداي لرزان و با كلام شيوايش از همه تشكر كرد.
او هنوز به خودش مسلط نشده بود كه با ديدن مادر، برادر و فرزندش حالش دوباره دگرگون شد، نشيبا از خوشحالي سر از پا نمي‌شناخت و هرازچندگاهي از همه مي‌پرسيد من كجا هستم؟ اين همان راديو و شما همان‌هايي هستيد كه من فكر مي‌كردم ما را فراموش كرده‌ايد؟ باورم نمي‌شود به خاطر من اين همه خودتان را به زحمت انداخته باشيد. او همكارانش را مي‌ديد كه در راه رسيدن به آنجا ديده بود ولي نمي‌‌دانست كه آنها به كجا مي‌روند و اين مراسم به چه مناسبتي است.

مريم نشيبا متولد ارديبهشت 1325 در تهران و داراي مدرك ليسانس جغرافيا از دانشگاه تهران است. او كارش را از سال 56 به عنوان گوينده خبر آغاز كرده اما همه او را با صداي ماندگارش در برنامه «شب بخير كوچولو» مي‌شناسند.

محمدصادق نشيبا، برادر مريم نشيبا هم ضمن تشكر از مسوولان راديو، برگزاري چنين مراسمي براي تقدير از هنرمندان را ايجاد انرژي براي اين هنرمندان برشمرد و گفت: اين مراسم‌ها نياز روح و روان هنرمندان است و هر هنرمندي تا زنده است بايد از او تقدير شود.

محمدحسين صوفي (معاون صدا )نیز در مراسم بزرگداشت مريم نشيبا گفت: هنرمندان عرصه راديو و رسانه ملي ستارگان ارزشمند، بي‌بديل، تاثيرگذار و نوراني هستند و تجلي اين ستاره‌ها پيشكسوتان ما هستند. گويندگاني كه سال‌ها با عشق و علاقه و تعصب و ازخودگذشتگي و فداكاري در زمان‌هاي خوش و غمگين و شرايط عادي و بحراني تلاش كردند و نورافشاني كردند و عشق آفريدند و توانستند راديو را به چنين جايگاهي كه امروز دارد، برسانند و اگر هر رسانه ديگري بجز راديو بود، شايد در اين فشارهاي رقابتي و شرايط بحراني نابود مي‌شد؛ اما راديو نه‌تنها نابود نشد، بلكه مقاوم و تاثيرگذار و استوار به عنوان رسانه مرجع امروز همراه مردم است و همه اين شرايط به خاطر حضور نيروهاي ارزشمندي همچون خانم نشيباست .

بهنام احمدپور مبارکه ، مدير راديو جوان نیز در اين مراسم يكي از اهداف باشگاه راديو جوان را شناسايي زحمتكشان عرصه هنر و ادبيات برشمرد و گفت: اگرچه ما در راديو جوان فعاليت مي‌كنيم، اما يكي از راهكارهايي كه جوان‌ترها بايد درك كنند و شناخت صحيحي نسبت به آن داشته باشند، اين است كه بدانند چه كساني قبل از آنها در راديو زحمت كشيدند و رسانه 70 ساله را با چه مشقتي به دست آنها سپردند.

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم خرداد ۱۳۸۹ساعت 17:58  توسط روابط عمومی رادیو جوان  | 

شناسایی نخبگان رادیویی از مسیر باشگاه جوان

 محمد حسین صوفی، معاون صدای جمهوری اسلامی ایران،  طی نشستی صمیمانه با حضور آقای مهندس احمدپور مبارکه، مدیر شبکه جوان، اساتید و دست اندر کاران باشگاه رادیویی جوان از عملکرد این باشگاه در تربیت و آموزش هنرجویان در حوزه برنامه سازی رادیو تقدیر کرد.

صوفی، معاون صدا، در این نشست ضمن قدردانی از زحمات دست اندر کاران باشگاه رادیویی جوان افزود: ارتقای کیفیت، حفظ و افزایش مخاطب، رونق بخشیدن به برنامه ها، ایجاد خلاقیت از استراتژی های رادیو است. رادیو در این برهه زمانی نیازمند نیروهای خوش فکر، تحول پذیر و تأثیرگذار و کارآمد می باشد که باشگاه رادیویی جوان می تواند با شناسایی نیروهای نخبه و آموزش علوم رسانه ای به این افراد در تأمین نیروی انسانی کارآمد کمک قابل توجهی نماید.

وی همچنین به نقش شبکه جوان در تأمین نیروی انسانی برای سایر شبکه های رادیویی اشاره کرد و گفت تا کنون شبکه جوان نشان داده است که توانایی تربیت نیرو برای سایر شبکه ها را دارد.

باشگاه رادیویی جوان با هدف آموزش علوم رسانه و تربیت نیروی کار زبده برای رادیو دور جدید فعالیت خود از مرداد ماه سال جاری آغاز نمود که در ترم اول آموزشی خود با عنوان شناخت عمومی رسانه و انتخاب نفرات برگزیده در رشته های گویندگی، نویسندگی، برنامه سازی، گزارشگری، نمایشنامه نویسی و بازیگری رادیو برای حضور در ترم دوم در آذرماه سال جاری از طریق فراخوان برای شرکت در آزمون ورودی و عضویت در باشگاه جوان دعوت به عمل آورد

 .ستاد خبری رادیو جوان

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸ساعت 8:21  توسط روابط عمومی رادیو جوان  |